Gamze Sayman - SinSireLLa

25 Temmuz 2011 Pazartesi

Diyarbakır'da askere pusu
Teröristler, uyuşturucu operasyonundan dönen askerlere saldırdı, 4 asker ile 3 sivil yaralandı

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde bir Hint keneviri tarlasına operasyon düzenleyen Jandarma Kaçakçılık ve Organize ekipleri, operasyon dönüşü Lice Karayolu'nda PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırıda 2'si astsubay 4 asker ile 3 sivil yaralanırken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Veysi İPEK / DİYARBAKIR (AHT)

Jandarma Kaçakçılık ve Organize ekipleri, Diyarbakır'ın Hani İlçesi Gönenç Köyü kırsalında bir Hint keneviri tarlasına operasyon düzenledi. Operasyonda 600 bin kök Hint keneviri ele geçirilirken, kenevirleri yetiştirdiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Jandarma ekipleri, Tarım İl Müdürlüğü'nden gelen ziraat teknisyenlerinin de gözetiminde kenevirleri imha etti. Saat 20.30 sıralarında dönüş yoluna geçen ekipler, Lice Karayolu'nda uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırıda 2'si astsubay 4 asker ile ziraat teknisyeni, gözaltındaki şahıs ve Gönenç Köyü muhtarı yaralandı. Yaralılar helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yetkililer saldırıyı PKK'nın gerçekleştirdiği belirtirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Duble yol yapım çalışmasındaki 3 iş makinesini yaktılar
Öte yandan, Lice-Bingöl duble yol yapım çalışmasını gerçekleştiren bir firmaya ait 3 iş makinesi, saat 19.30 sıralarında Tapantepe Jandarma Karakolu'nun yakınında PKK'lılar tarafından yakıldı. İş makinelerine ateşe veren PKK'lılar işçileri tehdit ettikten sonra olay yerinden kaçtı.

1 yorum: